• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Muhammet Ömer Kamat'tan Duyuru Var

Selamün aleyküm, Kuzgun Köyü Arşiv adı altında bir kanal açtım. Buraya 2006-2007 yıllarında yapılmış olan şenliklerden yaklaşık 66 altı tane video atacağım. Köy halkımız bu videolar kendisine ait kesitleri izleyebilir. Sayfanın linki aşağıdadır 

http://www.youtube.com/@kuzgunkoyuarsiv6795/featured


Sitemiz hakkında düşünce ve kanaatlerinizi bizimle paylaşır mınız?


Çok Değerli Dernek Üyelerimiz,

Dernek aidatlarımızı lütfen zamanında ödeyelim ve bu gibi yapılan çağrılara duyarsız kalmayalım. Dernek faaliyetlerinin devamlılığı açısından aidat ödemeleriniz hayati önem taşımaktadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyor derneğin resmi hesap numarasını aşağıda paylaşıyoruz. İsteyen internet bankacılığı üzerinden, isteyen ATM'lerden, isteyen de nakit olarak elden ödeyebilir.

Banka: Ziraat Bankası

Hesap Sahibi: Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği

İban: TR640001000865974898235001

 


Web sitemiz yeni arayüzüyle hizmete girmiştir, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.


Giresun Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hayatınızın kalitesini hayatınızdaki insanların kalitesi belirler. - J. Brown
Kısa Sürede Farkımızı Ortaya Koyacağız

Değerli üyelerimiz,

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hepinize yeni yönetim kurulu adına teveccühünüzden dolayı teşekkür ediyorum.

Hepimizin yakından takip ettiği gibi uzunca bir süredir pandemi nedeniyle bir araya gelme fırsatı bulamadık. Toplantı yasakları nedeniyle bir seneyi aşkın bir süredir derneğimizin olağan genel kurulunu yapamadık. En son 26.06.2021 tarihinde genel kurulu toplamaya karar verdik ancak hepinizin bildiği gibi yeni yönetimde görev alacak olan değerli kardeşimiz Uğur Efe’yi kalp krizi sonucunda kaybetmenin derin üzüntüsü sebebiyle erteledik. Kendisine Allahtan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum. Köyümüz ve yönetimimiz için de büyük kayıp yokluğunu hep yüreğimizde hissedeceğimiz kardeşimizdi. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Peygamberimize komşu olsun, inşallah. Yasakların da bitmesiyle ilk fırsatta bu genel kurulu bu gün yapmaya karar verdik ve yaptık.

 

Arkadaşlar,

Hazır fırsatını bulmuşken derneğimizle alakalı bazı gözlemlerimi sizinle paylaşmak isterim. Bizim en büyük handikabımız ne hikmetse derneğimize başkanlık için hiç bir talibin çıkmaması. İnanın yirmi senedir aktif veya arka planda bu derneğin içindeyim bunu anlayabilmiş değilim. Bakıyorsun bir muhtarlık seçimi olduğunda 5 veya 10 aday birden çıkabiliyor kıran kırana son güne kadar yarışabiliyorlar. İş bu tarafa geldiğinde tık yok her ne hikmetse bu zamana kadar bunu anlayabilmiş değilim. Hedeflerim arasında bu derneği başkan arayan dernek değil başkan olmak için kıran kırana bir yarış içerisinde başkan olmak için yarışacak adayların çok olduğu bir dernek haline getirmek olacak. Değerli arkadaşlar niye bu başkanlık olayının böyle olduğunu çok düşündüm ve şu kanıya vardım. Bu derneğe başkan olmak, bu derneğin dilencisi olmak gibi algılanıyor. Yani biz kendimize başkan değil dilenci arar olmuşuz. Haliyle kimse dilenci olmak istemediği içinde bu derneğe başkan olmak istemiyor. Hâlbuki tüm üyelerimiz aidatlarını istemeden tıkır tıkır verse bunu tıpkı elektrik su parası gibi görüp zamanında düzenli bir şekilde ödese kötü olan çok şey değişecek. Köyümüz adına çok faydalı işler yapılır hale gelecektir.

 

Arkadaşlar,

Belki siz farkında değilsiniz ama köyümüz Tirebolu ilçemizin gerek konum olarak gerek işlevsel ve nüfus olarak en gözde köylerinden biri bunun bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekiyor. Bu derneğe vereceğimiz küçük bağışlarımızla köyümüzü daha güzel daha gözde gelişmiş bir köy haline getirebiliriz, bu bizim elimizde. Değerli üyelerimizden ricam bu ay itibariyle milat olsun geçmiş dönemi bir şekilde bir çare buluruz bundan sonra tüm üyelerimiz aidatlarını zamanında geciktirmeden ödemeleri Aidatları aylık 20 TL olarak karar aldık üyelerimiz şunu iyi bilsinler tek kuruşlarını zayi etmeyiz köyümüz ve milletimiz için faydalı işlerde kullanılacaktır.

 

Çok kıymetli üyelerimiz,

Hepimiz bazı şeylerin farkında olmadan bu derneğin varlığını küçümsediğini düşünüyorum. Bu derneğe verdiği veya vereceği üç kuruşu çok görüp kendilerine yük olduğunu, olsa da olur olmasa da olur anlayışı içinde olan çok arkadaşlarımız var ancak ben kesinlikle böyle düşünmüyorum. Gerek sevincimizde gerekse üzüntümüzde dostlarımızı arkadaşlarımızı akrabalarımızı yanımızda görmek sevincimizi ve üzüntümüzü paylaşmak isteriz. Bu da birlik ve beraberlik içinde hep birlikte hareket etmemizle olur yani dernek adı altında örgütlenmemiz ile olur. Bana soracak olursanız bir düğün veya hiç olmasını istemediğimiz bir cenaze mesajı bile vereceğimiz tüm dernek aidatlarına bedel olur. Aidat ile alakalı yeni yönetim ile oturup çok sert radikal kararlar alıp sizler ile paylaşacağız Askerliğini yapmış 22 yaşından gün almış Tüm hemşerilerimizi en kısa zamanda derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Üye olmak isteyen arkadaşlarımızın illa da 22 yaşını da beklemesine gerek yok isteyen herkes dilediği zamanda üye olabilir.

 

Değerli üyelerimiz,

Artık birbirimizle iletişim konusunda çağa ayak uydurup sizler ile iletişimi en kısa zamanda Whatsapp, BİB, Telegram ve/ veya sms üzerinden yeni yönetimin aldığı kararları sizlere daha hızlı ve güvenli bir şekilde duyuracağız. Kendisine mesaj gelmeyen arkadaşlar telefon numaralarını yönetimdeki arkadaşlara yazdırsınlar derneğimiz için alınan her karardan haberdar olsunlar.

 

Bu vesile ile iyi dilek ve temennilerimi sunar tüm üyelerimizi dost ve kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum.KAYA KISACIK

Okunma Sayısı: 820


34.239.170.244
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Kamat
Site bu haliyle çok kullanışlı olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top