• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Muhammet Ömer Kamat'tan Duyuru Var

Selamün aleyküm, Kuzgun Köyü Arşiv adı altında bir kanal açtım. Buraya 2006-2007 yıllarında yapılmış olan şenliklerden yaklaşık 66 altı tane video atacağım. Köy halkımız bu videolar kendisine ait kesitleri izleyebilir. Sayfanın linki aşağıdadır 

http://www.youtube.com/@kuzgunkoyuarsiv6795/featured


Sitemiz hakkında düşünce ve kanaatlerinizi bizimle paylaşır mınız?


Çok Değerli Dernek Üyelerimiz,

Dernek aidatlarımızı lütfen zamanında ödeyelim ve bu gibi yapılan çağrılara duyarsız kalmayalım. Dernek faaliyetlerinin devamlılığı açısından aidat ödemeleriniz hayati önem taşımaktadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyor derneğin resmi hesap numarasını aşağıda paylaşıyoruz. İsteyen internet bankacılığı üzerinden, isteyen ATM'lerden, isteyen de nakit olarak elden ödeyebilir.

Banka: Ziraat Bankası

Hesap Sahibi: Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği

İban: TR640001000865974898235001

 


Web sitemiz yeni arayüzüyle hizmete girmiştir, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.


Giresun Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
“Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.” - Voltaire
Tarihçesi


Tirebolu Dernekler Federasyonu çalışmaları Tirebolu Dernekler Birliği olarak  başladı. 11 Ağustos 2006 tarihinde Tirebolu Hükümet Konağı bahçesinde yapılan ilk toplantıya Gaziosmanpaşa Belediyesi Eski Meclis Üyesi İbrahim Balcıoğlu, Ataköylü Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği Başkanı Nuri Yılmaz, Belen Köyü Derneği Başkanı Aytekin Bayır, Kovanpınar Köyü Derneği Başkanı Kamil Sakal, Kuzgun Köyü Derneği Başkanı Muammer Gündüz ve beraberindekilerden oluşan müteşebbis heyet katıldılar. Katılımcılar Birliğin Tirebolu yararına olacağını belirterek kurulmasına karar verdiler. Kısa süre sonra Işıklı Derneği Başkanı Yahya İpek’te bu oluşuma katkı vereceğini bildirerek oluşumun güçlenmesine yardımcı oldu.

Bu toplantıda çalışmaların İstanbul’da da sürdürülmesi kararlaştırılarak yapılan çeşitli toplantılar sonunda 6 Haziran 2007 tarihinde Zeytinburnu Tirebolu Derneğinin, 1 Temmuz 2007 tarihinde Işıklı Köyü Derneğinin ve  15 Temmuz 2007 tarihinde Danışman Köyü Derneğinin ev sahipliğinde çeşitli toplantılarda konu gündemde tutulmaya devam etti. 

Yaz dönüşü çalışmalar devam ettirilerek çeşitli toplantılar yapıldı. Bunlardan Işıklı Köyü Derneği’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda yeteri kadar toplantı yapıldığına ve herkese ulaşıldığına dikkat çekilerek Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF)’ nun kurulmasına karar verildi. Bu toplantıda bir sonraki toplantının Zeytinburnu Tirebolu Derneğinde yapılarak tüzüğün imzalanmasına karar verildi.

Zeytinburnu'nda yapılan toplantıya da çok sayıda dernek yetkilisi katıldı. Bahattin Şener’in başkanlık ettiği toplantıya Zeytinburnu Tirebolu Derneği’nden Necati Yılmaz, Mustafa Coşkun ve Engin Yıldırım, Kadıköy Tirebolu Derneği’nden Ali Demir, Tirebolu Eğitim Kültür Derneği’nden Çınar Çetinkaya, Işıklı Köyü Derneği’nden Yahya İpek, Kuzgun Köyü Derneği’nden İbrahim Balcıoğlu, Şahin Pirdal ve Ali Kamat, Kovanpınar Köyü Derneği’nden Kamil Sakal ve Yücel Yurdakul Belen Köyü Derneği’nden Hamdi Aydın, Zübeyir Pek ve İsmail Semiz katıldılar. 

Kurucu dernek yetkililerinin imzaladığı tüzüğün Dernekler İl Müdürlüğüne verilmesi kararlaştırıldı. 6 Haziran 2008 Cuma günü evraklar Dernekler İl Müdürlüğüne verilerek Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) resmen kurulmuş oldu.

23 Kasım 2008 tarihinde yapılan genel kurula kadar Civil ve Yalıköy Derneği,  Zeytinburnu Tirebolu Derneği,  Kuskunlu Köyü Derneği ve Tirebolu Çevre Derneği'nin katılımıyla üye sayısını 10'a çıkaran TİRDEF, o günden sonrada üye kayıt çalışmalarını sürdürerek, İstiklal Mahallesi Derneği, Pendik Tirebolulular Derneği, Tirebolu İş Hayatı Derneği (TİŞHAD), Yağlıkuyumcu Derneği, Yukarı Boğalı Derneği, Danışman Köyü Derneği, Karakaya Bölgesi Derneği ve Karaahmetli Derneği'nin bünyesine kattı. 2018 yılına kadar 18 olan üye dernek sayısı, 2018-2019 kongre dönemindeki  katılımlar ile  24 olmuştur.  

Federasyonumuz bünyesindeki 24 dernek ile bölgesindeki en güçlü  STK olmaya devam etmektedir.

Sırasıyla Çınar Çetinkaya, Prof. Dr. Halit Keskin, Haldun Domaç’ve Necdet Demirel genel başkanlık yaptığı federasyonumuzun son genel kurulunda genel başkanlığa İbrahim Aydın seçilmiştir.

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Kamat
Site bu haliyle çok kullanışlı olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top