• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Muhammet Ömer Kamat'tan Duyuru Var

Selamün aleyküm, Kuzgun Köyü Arşiv adı altında bir kanal açtım. Buraya 2006-2007 yıllarında yapılmış olan şenliklerden yaklaşık 66 altı tane video atacağım. Köy halkımız bu videolar kendisine ait kesitleri izleyebilir. Sayfanın linki aşağıdadır 

http://www.youtube.com/@kuzgunkoyuarsiv6795/featured


Sitemiz hakkında düşünce ve kanaatlerinizi bizimle paylaşır mınız?


Çok Değerli Dernek Üyelerimiz,

Dernek aidatlarımızı lütfen zamanında ödeyelim ve bu gibi yapılan çağrılara duyarsız kalmayalım. Dernek faaliyetlerinin devamlılığı açısından aidat ödemeleriniz hayati önem taşımaktadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyor derneğin resmi hesap numarasını aşağıda paylaşıyoruz. İsteyen internet bankacılığı üzerinden, isteyen ATM'lerden, isteyen de nakit olarak elden ödeyebilir.

Banka: Ziraat Bankası

Hesap Sahibi: Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği

İban: TR640001000865974898235001

 


Web sitemiz yeni arayüzüyle hizmete girmiştir, tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.


Giresun Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Bizi aldatan bizden değildir.'
Bir Ölüm ve Düşündürdükleri…

 

Bismillahirrahmanirrahim

Dün bizim Hüseyin İnal'ı Facebook'da Trabzon uçağında görünce haliyle merak ettim. Sordum?

-Hayırdır

-Abim Yunusun kırkına, dedi.

Allah’ım zaman ne çabuk geçiyor! Sonra aklıma geldi. Rahmetli Yunus abinin cenazesine bizde İstanbul’dan diğer akrabalarla birlikte katılmıştık. Gece köye çıkmıştık cenaze evi ve yol akrabalar ve köylülerle dolmuştu. Biz Ali İnal'ın evinde kaldık. Sabah namazını kılınca uyumadım cenazenin bulunduğu eve çıktım. Orada gördüklerimi ve yaşadıklarımı şimdi aşağıda okuyacaksınız.

YUNUS İNAL (1955-2015)

Günlerden pazartesi sabah saat 07.10 soğutmalı cenaze sandukasının içinde Yunus abim yatıyor. Hemen yanında ise eşi, Ağlamaktan sesi kısılmış ancak yinede yanık yanık ağıtlar yakıyor kocasına...

İnsanlar yorulmuş kolay değil sabaha kadar beklemekten dağılmışlar. Ara sıra odaların kapı sesleri ve şakırdayan cam sesleri. Bir ara kızı çıkıp geliyor… “Babam, babam” diye sesli ağlıyor. 1-2 kişi cenazenin yanında onlar da yorgun ancak sanki hiç bırakmak istemiyorlar gibi.

Ben de bir kenara çöküyorum ve onunla şu 15-16 ayda yaşadıklarım gözümün önüne geliyor. Hastalığı belli olunca tedavi için İstanbul’a, oğlu Hasanın yaptığı ve kardeşlerini de yanına aldığı eve geldi. Ev dediğim 5 katlı apartman bu yüzden oğlu Hasan ile gurur duyuyordu.

Kendisi ile haftada bir gün mutlaka uzun sohbetler yapardık ve hastalığından hiç bahsetmeyi sevmezdi. Ona hastalığını unutturan, acılarını, sıkıntılarını unutturan sohbetler yapardık. Dediğim gibi kâh köydeki yaşantı, kâh eski çalışma günleri, kâh da benim parti çalışmalarım.

Ezan okunduğunda kendinden müsaade isterdim bana kendisine dua etmemi ister ben de mutlaka ona ve Ahmet Kâğıtçı isimli bir dostuma ve köyümüzde bitkisel hayatta olan Osman kardeşimize mutlaka dua ederdim.

Beni en çok üzen ise o hastalığında bile beni düşünüyor. Sıkıntılarıma çareler arıyor. Çocuklanma nasihatler ediyordu. Hastalığı artık iyice ilerlemişti, köyünde ölmek isteğinden çocuklarına kendisini köye götürmelerini istemiş ve köye gitmişti. Bizimde oğlum Mehmet’in düğünü vardı ne yapacağımızı şaşırmıştık. Kardeşi Hüseyin ile bu konuyu konuşmuş; “Abi sen mecburen cemiyetini yapman gerekir” diye bana üzülme demişti. Oğlum Mehmet ile de konuştuk böyle bir şey olursa kesinlikle müzik, kemençe olmadan düğünü yapacaktık.

Evet, inanın Yunus abi bizi bekledi. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Çünkü düğün gecesinin sabahı 05,15 de yunus abinin vefat haberi bizlere ulaşmıştı. Yine yollara düştük. Ben o gece düğünü yapıp saat 01,30 da partimizin seçim tanıtım programı için teşkilat ile Ankara’ya gitmek üzere yola çıkmıştım. Vefat haberini sabaha yakın Kızılcahamam yakınlarında aldım. Ve dedim ki; '''Rabbim senden geldik, sana döneceğiz. Bizlere ve ailesine sabır ver.''

Allah rahmet eylesin. Mezarı cennet bahçelerinden bir bahçe olsun, altlarından ırmaklar akan adn cennetinde mekânı olsun. El FatihaAYHAN İNAL

Okunma Sayısı: 226


3.235.188.113
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Mehmet Kamat
Site bu haliyle çok kullanışlı olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Giresun Tirebolu Kuzgun Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top